Organizacja
Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział obejmujący dzieci w zbliżonym lub zróżnicowanym wieku.
Liczba dzieci w oddziale wynosi nie więcej niż 25, w uzasadnionych przypadkach, za zgodą organu prowadzącego, liczba dzieci w oddziale może być niższa.
W roku szkolnym 2018/2019 w przedszkolu utworzone są 4 oddziały.
Przedszkole funkcjonuje cały rok szkolny, tj. od 01 września do 31 sierpnia, z wyjątkiem przerwy wakacyjnej, ustalonej przez organ prowadzący na wniosek dyrektora przedszkola. Szczegółową organizację pracy przedszkola w danym roku szkolnym określa Arkusz Organizacji Przedszkola.
Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 do 17.00.
Realizacja podstawy programowej odbywa się w godz. 8.00 – 13.00.
Przyprowadzanie dzieci do przedszkola odbywa się do godz. 8.20 lub jeśli nie korzystają w przedszkolu ze śniadania do godz. 9.00.
Odbieranie dzieci odbywa się od godz. 14.45 do 17.00. Dzieci mogą zostać odebrane o każdej porze, jeśli zaistnieje taka potrzeba rodziców/opiekunów
Czas pobytu dziecka w przedszkolu określają rodzice (prawni opiekunowie) w umowie zawieranej z przedszkolem.
Organizację pracy przedszkola określa ramowy rozkład dnia ustalony przez dyrektora na wniosek rady pedagogicznej, z uwzględnieniem zasad ochrony zdrowia i higieny oraz oczekiwań rodziców (prawnych opiekunów).
Ramowy rozkład dnia zawiera ustalenia o charakterze organizacyjnym, tj: godziny pracy przedszkola ze wskazaniem godzin pracy poszczególnych oddziałów, godziny posiłków, harmonogram zajęć dodatkowych.
Na podstawie ramowego rozkładu dnia nauczyciele, którym powierzono opiekę nad oddziałem ustalają dla tego oddziału szczegółowy rozkład dnia.
W przedszkolu odbywają się raz w miesiącu konsultacje nauczycieli z rodzicami. Zainteresowani rodzice mogą zapisać się na indywidualne spotkanie z wychowawcą grupy.
Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną Nr 1 w Łodzi, ul. Hipoteczna 5.
Na terenie przedszkola powadzone są zajęcia logopedyczne z dziećmi wymagającymi systematycznej pomocy w zakresie stwierdzonych zaburzeń i wad wymowy. Zajęcia prowadzi nauczycielka przedszkola z odpowiednim wykształceniem w tym kierunku.
Dzieci mogą być odbierane z przedszkola wyłącznie przez rodziców(opiekunów prawnych) lub inne pełnoletnie osoby upoważnione przez rodziców.
Organami przedszkola są:
- Dyrektor Przedszkola
- Rada Pedagogiczna
- Rada Rodziców
Kompetencje organów znajdują się w statucie przedszkola.
- Kompetencje organów znajdują się w statucie przedszkola. [.docx, 99.42 kB]
Wszystkie wersje tej strony:
W celu uzyskania dostępu do wersji archiwalnej strony skontaktuj się z redaktorem.
- 25-03-2021 - Edycja treści
- 12-09-2019 - Edycja treści
- 15-05-2019 - Utworzenie treści
Statystyka odsłon tej strony:
Łączna liczba odsłon wszystkich wersji tej strony: 116